neděle 11. října 2015

VALENCIA (PHOTO) DIARIES #19 ...GOODBYE VALENCIA ♥


A je to tady..bohužel! :(  Nadešel čas se rozloučit..Co se dá dělat, čas nezastavíme. Byl to naprosto fantastický, nezapomenutelný a nejnejnejlepší půlrok jaký jsem kdy zažila. Takových zážitků, nových kamarádů o jakých jsem ani nesnila. To jak jsem moc jsem si můj erasmus užila se nedá slovy ani popsat.
Věřím, že se do Valencie brzy vrátím a že se snad s co nejvíce kamarády setkáme ať už ve Valencii, v Praze nebo na druhém konci světa! 
Pokud se Vám někdy naskytně možnost vyjet ať už na Erasmus, stáž nebo pracovně do zahraničí..JEĎTE! Jednoznačně to za to na milion procent stojí!!!! 

//

It's here...unfortunately! :( It's time to say goodbye, well actually see you later! What can we do about it, we can't stop time. It was absolutely amazing, fantastic, unforgotable  and just best best best half a year I ever experienced. So much experiences, new friends I could't even wish for. How much I enjoyed my Erasmus is not even in my power to describe.
I believe I'll come back to Valencia really soon and that we again reunited with the most of friends whether in Valencie, Prague or in the other end of word!
So if you ever have a chance to go for erasmus, intership or work abrod...GO! It's milion percent worth it!!!!


Last spanish breakfast in the airport...

¡HASTA PRONTO, VALENCIA!
TE QUIERO
 ♥

Žádné komentáře:

Okomentovat